7 Mayıs 2017 Pazar

#Nisan 2017 Ne Okudum Ne İzledim?

Mart ayında düşük giden okuma performansı nedeniyle nisan ayından ümitliydim ama yine güldürmedi... Bu ay da sadece 2 kitap okuyabildim. Havaların ısınmaya başlaması bana pek iyi gelmedi sanırım. Neyse ki okuduğum 2 kitapta uzun zamandır okumak istediğim kitaplardı.

1) Northanger Manastırı - Jane Austen 7/10Jane Austen kitaplarına ve 18.-19. yy İngilteresine bayılıyorum. Bu kitapta yazarın ilk kitabıymış ve uzun zamandır okumak istiyordum. Kitaba 7 verdim çünkü yazarın ilk kitabı olmasından mıdır nedendir bilmem hikaye biraz yavan geldi bana.Belki de önce okuduğum Aşk ve Gurur, Emma gibi klasikler beklentimin yüksek olmasına neden olmuş olabilir. Ama kesinlikle kötü değildi ve benim gibi aşk romanı sevmeyen birinin bile severek okumasını sağladı.

2) Sineklerin Tanrısı - William Golding  9 / 10


Sineklerin Tanrısı'nı daha önce yazdığım ve şuradan ulaşabileceğiniz Şişli Kitap Günleri'nden bir sahaftan almıştım. Eski basım olması ve yazı karakterlerinin biraz küçük olmasının kitabı bitirme süremde etkisi olduğunu düşünüyorum ama yine de eski basımdan okumak keyifliydi.

William Golding'in Nobel ödüllü kitabı bir grup çocuğun bir kaza sonucu ıssız bir adaya düşmelerini ve ne kadar medenileşirse medenileşsin insanoğlunun ilkel ve vahşi yönünün ortaya çıkışını çocuklar üzerinden anlatıyor. Normalde bir grup çocuğun başından geçenlerin anlatıldığı kitapları sevmem ama bu kitap öyle değil. Alegori tarzını sevenlere önerilir.

Okuduklarım bu kadar izlediklerime gelecek olursam:

1) Passengers 7 / 10


Yine bir bilim kurgu filmi ile karşınızdayım. Yakın zaman önce sinemalarda olan Türkçe'ye Uzay Yolcuları olarak çevirilen film Passengers. Bilim kurgu seven biri olarak keyifle izledim. Hikaye klasik ve pek bir sürprizi yok ama keyifli bir 2 saat geçirmenizi sağlar.

2) Allied 10 / 10


Bir arkadaşımın tavsiyesiyle izlediğim Allied filmini gerçekten çok beğendim. Bir dönem filmi olması, hikayesi, oyunculuklar her şey çok güzeldi. Savaş döneminde geçen hikayede 2 ajan anlatılıyor. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

3) Horrible Bosses 8 / 10


Bu ay izlediğim 3. film ise bir komedi filmi olan Horrible Bosses oldu. Jennifer Aniston'ı çok severim ve filmi izleme nedenim de onun oynadığını görmem oldu. Filmi de beğendim ve 2. sini de izlemeyi düşünüyorum.Müzik olarak ise bu ara Birsen Tezer'e takmış bulunuyorum. İnstagrama koyduğum bir video için fon müziği ararken denk geldiğim Birsen Tezer'in sesini de tarzını da çok beğendim. 

Bir ay daha böyle geçti gitti. Hadi bakalım mayıs sıra sende...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder