5 Nisan 2017 Çarşamba

#Mart 2017 Ne Okudum Ne İzledim?

Mart ayı bitmek bilmeyen uzun bir ay olduğu için kitap hedefim yüksekti. Ama her şey planladığımız gibi olmuyor tabii. Yaşadığım bazı acı olaylar nedeniyle bu ay sadece 2 kitap okuyabildim. Okuduğum 2 kitabı da çok beğendim.

1) Serenad - Zülfü Livaneli  9 / 10

Okuduğum ilk Livaneli kitabıydı ve gerçekten çok beğendim. 2. Dünya Savaşı sonrasında Türkiye'ye gelen Alman Profesörlerden birinin hikayesini anlatıyor. Okumayanlar için spoiler vermek istemiyorum o yüzden detaylı anlatmayacağım. Kitapla ilgili beğenmediğim tek şey sonundaki bir kısım oldu. Bence gerçeklikle bağlantısını koparan ütopik bir şey olmuş ve bu benim hoşuma gitmedi.


2) Haşırt Dı Bilekbord - Zafer Algöz  10 / 10

Okuduğum diğer kitap ise o kadar keyifli o kadar eğlenceliydi ki her ne kadar bitmesin diye yavaş yavaş okusam da 2 günde bitti.
Oyuncu olarak da çok sevdiğim Zafer Algöz'ün kitabı kısa kısa anılarının derlenmiş hali. Kafa dağıtmak için ise birebir. Okurken hunharca güldüm diyebilirim. Herkese tavsiye ederim okuyun okutun.

Okuduklarım maalesef bu kadar. Sayı olarak az olsalar da iki kitabı da çok beğendim. Bu ay açığı kapatmayı umuyorum yinede.


1) Macbeth / Şehir Tiyatroları  8 / 10

İyi kötüdür, kötü de iyi repliği adeta zihnime kazındı. Şehir tiyatrolarının bu seneki oyunlarından biri olan Macbeth'i Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde izledik ve çok beğendik. İlkbahar ayları tiyatroya gitmek için çok ideal bence. Şehir tiyatrolarında bir çok oyun var ama bilet bulmak biraz zor. Çok iyi takip etmeniz gerekiyor.


2) My Name Is Khan  8 / 10

İzlediklerime gelince ise bir Bollywood'dan My Name Is Khan filmi hem eğlenceli hem hüzünlü hikayesiyle çok güzeldi. Hint sinemasından hoşlanıyorsanız keyifle izleyebilirsiniz.


3) Friends 10 / 10

Dizi tarihinin en efsane en kral en unutulmaz en komik en en en dizisi Friends'i baştan izlemeye başladım. 10 sezonluk dizinin şu an 9. sezonundayım. Kaç defa izlersem izleyeyim bıkmayacağım bir dizi. Eğer şimdiye kadar izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz. Her bir karakteri ayrı seviyorum.
Son olarak küçük bir tavsiye bu ara en çok dinlediğim albüm Mirkelam Şarkıları.

Nisan ayı bol okumalı bol izlemeli bol dinlemeli ve dinlenmeli olsun herkes için :)

2 yorum:

 1. Hasirt Dı Bilekbord'u ben de çok hızlı okudum, hem anlatımı güzel ve eğlenceliydi hem de sinema ve tiyatro tarihimize adını yazdırmış kallavi oyuncuların sahne dışındaki hayatlarindan kesitler görmek beni cezbetti.
  Friends'e gelince yıllardır ne zaman canım sıkılsa açar bir bölümünü izlerim, üç dört senede bir de sil baştan maraton yaparım. :) :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haşırt Dı Bilekbord kesinlikle okurken en çok keyif aldığım kitaplardan biriydi. Bittiğine üzülmüştüm. Umarım devamı gelir.
   Friends'in kalbimdeki yeri çok ayrı zaten aynen sizin gibi defalarca izledim ve hiç bıkmadan izlerim :)

   Sil