2 Ekim 2016 Pazar

Sonbahar Etkinlikleri

Herkes bir tutturmuş neden yaz bitiyor, evde oturup napıcaz bilmem nee bilmem ne...
Kim diyor size evlere kapanın diye en güzel etkinlikler sonbahar etkinlikleridir, en iyi gezme havası sonbahar havasıdır. İşte size delilli ispatlı yazı geliyor.
1) Filmekimi
Havalar soğumaya başladı  tam film izlemelik hemde 7-16 ekim arası İKSV filmekimi etkinlikleri var. bilgi için şuradan İKSV'nin sitesine ve gösterim programına ulaşabilirsiniz. İstanbul için Atlas Sineması, Beyoğlu Sineması, City's Nişantaşı ve Rexx Sineması'nda gösterimde olacaklar. Biletler Biletix'te satışa çıktı bile benden söylemesi.


2) Şehir Tiyatroları
İstanbul Şehir Tiyatroları 5 Ekim'de sahne açıyor. Programa şuradan ulaşabilirsiniz.

Bu sene oyun sayısı biraz az geldi gözüme. Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde ilk hafta fuar nedeniyle oyun olmayacakmış. Fatih Reşat Nuri Sahnesi ise tadilat nedeniyle kapalıymış. 
Gidebilirsem Saadet Hanım ve 12.Gece oyunlarına gitmek istiyorum.

3) Color Sky Koşu

Sinema, tiyatro bizi açmaz atraksiyonlu aktivite olsun derseniz o da var sonbaharda efendim. İstanbul için 9 Ekim'de düzenlenecek olan renkli koşu ile ilgili detaylara şuradan ulaşabilirsiniz.Koşu sırasında gönüllüler tarafından üzerinize atılan mısır nişastasından yapılma boya sayesinde böyle renkli görüntüler çıkıyor ortaya.

Arkadaşlarımı örgütleyip katılmayı düşündüğüm bir etkinlik.

4) Beyoğlu Sahaf Festivali

Bu etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgi yok internette ama 26 Ekim-6 Kasım'da Taksim Meydanı'nda olacağı söyleniyor.
Sahaf gezmeyi ve sahaftan kitap almayı çok sevdiğim için umarım olur diyorum. Etkinlik zamanı yaklaşınca ayrıntılı bilgi edinebilmek ümidiyle bekliyorum.

5) 38. Vodafone İstanbul Maratonu

Eski adıyla Avrasya Maratonu bu sene 13 Kasım'da gerçekleşecek. İnternet Sitesine şuradan ulaşabilirsiniz. Halk koşusuna isteyen herkes katılabilir. 2 kıtayı birbirine bağlayan köprüden yaya olarak geçmek çok güzel olsa gerek. Maraton da takvime not edildi.

6) Tüyap Kitap Fuarı

Ve tabii ki Tüyap Kitap Fuarı. Bu sene 35.'si düzenlenecek olan Tüyap Kitap Fuarı 12-20 Kasım'da yapılacak. 


Henüz Fuar Programı açıklanmadı ama şuradan fuarın internet sitesinden takip edebilirsiniz. 

Şimdilik benden bu kadar. Yani havaya bahane bulmayın sonbaharda da çok güzel etkinlikler var yeter ki iyi vakit geçirmeyi bilin. 
Herkese iyi eğlenceler.
*Fotoğraflar etkinliklerin internet sitelerinden alınmıştır.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder