31 Aralık 2015 Perşembe

D.I.Y with keyfekedeer

Kar manzaralı bir İstanbul gününden herkese merhaba. Bu sabah hava muhalefeti nedeniyle işe gidemeyince bende evde yabancıların D.I.Y (do it yourself) dedikleri bizim ise Derya Baykal'dan aşina olduğunuz konuya el atayım dedim.


Sizde benim gibi kırtasiye tutkunuysanız mutlaka bu renkli bantlardan sizde de vardır. Çevrenizde "Ne yapacaksın ki bu kadar bantı ?" diye soranlara cevap işte bu yazıda :)


İlk olarak benim en çok hoşuma giden örnekle başlamak isterim. O kadar çok sınava girdim ki evde bu ÖSYM kalemlerinden geçilmiyor. Renkli bantlarla kalemi kaplayıp yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ben biraz yanar dönerli bantlar seçtim ama siz  istediğiniz desende bant kullanarak özgünleştirebilirsiniz.
Bu kıskaçları çok seviyorum oldukça pratikler onların üstünü kaplayıp kişiselleştirmeyi daha da sevdim.

Eğer insanlara el yapımı hediyeler vermeyi seviyorsanız ve benim kadar beceriksiz değilseniz kendi kartlarınızı tasarlayabilirsiniz. 

Bunlar da romantik arkadaşlar için :)) Mumların etrafını istediğiniz desenle renklendirebilirsiniz.

Beni en çok uğraştıran bu defter kaplama işi oldu ama sonucu güzel oldu. Kapağından çok hoşlanmadığınız bir defteriniz varsa bunu uygulayabilirsiniz. sevdiğiniz renk ve desendeki bantları benim yaptığım şekilde ya da düz şekilde yapıştırıp kenarlarını maket bıçağıyla kesin. Sonuçta yepyeni bir defteriniz olsun :)

Benim uygulayabildiklerim bu kadar aklıma gelen ama yapacak vaktim olmayan bir kaç fikir daha var( çerçeve yapmak, kitap ayracı yapmak, telefon kabı kaplamak gibi). Örneklerin çok daha fazlasını ise pinterestte bulabilirsiniz.
Benim de washi type adında bir panom var pinterette. şuradan  da takip edebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder