2 Temmuz 2017 Pazar

#Haziran 2017 Ne Okudum Ne İzledim?

Her ay gecikmeli yazdığım aylık rapor yazımı bu sefer kabul edilebilir bir zamanda yayınlayabilmenin mutluluğunu yaşıyorum.
Haziran ayı ramazan ayı olduğu için öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutlarım.
Ramazanda beni en zorlayan şey uykusuzluk bu nedenle fırsat bulduğum her an uyuyorum ve bu da bu ay okuduğum kitap sayısına yansıdı.
Bu ay 3 kitap okudum ve üçü de Stefan Zweig kitabı :)
Son zamanlardaki favori yazarım olan Stefan Zweig ile ilgili yakın zamanda bir yazı yazmayı da düşünüyorum.

1) Yakıcı Sır - Stefan Zweig 9 / 10


 Stefan Zweig'in yine muhteşem bir kitabıydı. Çapkın bir baron, gençlik döneminin sonlarına gelmiş bir kadın ve onların sırrının etrafında çocukluktan yetişkinliğe adım atan Edgar'ın hikayesi. Her ne kadar tanıdık bir hikaye olsa da Stefan Zweig'in muhteşem kalemiyle okunmaya değer, son derece sürükleyici bir kitap. 

2) Gömülü Şamdan - Stefan Zweig 8 / 10


Yahudilerin kutsal emaneti şamdanın ve Benjamin'in anlatıldığı kitap en uzun sürede okuduğum Stefan Zweig kitabıydı sanırım. Bunun nedeninin konunun beni pek çekmemesi olduğunu düşünüyorum. 

3) Bir Çöküşün Öyküsü - Stefan Zweig 9 / 10


Öncelikle fotoğrafın çözünürlüğü için özür dilerim. Gece uyumadan önce son bir gayretle kitabı bitireyim dedim ve bu fotoğraf çıktı. Bir Çöküşün Öyküsü merak ettiğim kitaplardan biriydi ve oldukça beğendim. Tam bir Stefan Zweig kitabı. Okumayanlara tavsiye ederim.

Okuduklarım böyleydi. İzlediklerim ise bu ay yok denecek kadar az. İftar sonrasında direkt uyuduğum için bir şey yapmaya zamanım olmuyordu.

1) Fantastic Beasts and Where To Find Them 8 / 10


Nasıl bir Harry Potter hayranı olduğumu bilen bilir. O büyülü dünyanın içerisinden hala çıkamayanlardanım ben de. Ama maalesef Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? filmi çıktığında sinemada izleyememiştim. Bu arada onu hallettim ve oldukça beğendim. Harry Potter sevenler mutlaka izlesinler.

Bu ay böyle geçti. Son olarak size tavsiyen benim dün akşam gitme fırsatı bulduğum Tarkan konserine bilet bulabilirseniz gidin mutlaka. Megastarı Harbiye Açıkhava Sahnesinde izleyin. Tarkana yeniden hayran olacaksınız.2 yorum:

  1. Zweig'ın bu kadar çok kitabı olduğunu bilmiyordum. Şaşırdım cehaletime. Satranç'i bir kac saat içerisinde (hatta kuzenim öss'deyken okul bahçesinde) okumuştum ve hala en sevdiklerimdendir. Mutlaka diğer kitaplarına da bakacağım.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yazarın tüm kitaplarını okumak gibi bir hedefim var o yüzden mümkün olduğunca okumaya çalışıyorum. Santranç benim de favorilerimden bence çok sürükleyiciydi. Diğer kitaplarına da bakın mutlaka :)

      Sil