23 Haziran 2016 Perşembe

Doctor Who: 11 Doktor 11 Öykü


Herkese merhaba, 
Uzun süredir elimde olan Doctor Who 11 Doktor 11 Öykü'yü bitirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyorum:)
Öykü arasına başka bir kitap daha sıkıştırdığım için bu kadar uzun sürdü aslında. Normal şartlar altında fabtastik bir kitabın hele hele bu kitabın bu kadar uzun sürede bitmemesi mümkün değil. 
Daha önce Doctor Who'nun dizisini izlememiştim. Takıntılı bir insan olduğum için bir diziye başlarken ilk bölümünden hatta pilot bölümden başlarım. Doctor Who'ya niyetlendiğimde ise ilk bölüm çok eski olduğu için kalite o kadar düşüktü ki Nokia 3310'la mı çekmişler acaba diye düşündüm ve izleyemedim. 
Dikkat bu yazı spoiler içeriyor olabilir!!!
Diziyi izleyemesem de konuya hakimim ve İthaki Yayınlarından çıkan kitabını severek okudum. Kitabı çok beğendim. Öykü öykü olmadı ve farklı yazarlar tarafından yazılması hoşuma gitti. En merakla beklediğim en son hikaye olan Neil Gaiman'ın yazdığı öykü oldu. Öykülerin birbirinden bağımsız olması okuma kolaylığı da sağlıyor.


Açıkçası bir favori öykü seçmekte zorlanıyorum. Ama ilk aklıma gelenler Philip Reeve, Malorie Blackman, Derek Landy ve Neil Gaiman'ın öylüleri. 
Okumanızı tavsiye ederim oldukça keyif aldığım bir kitap oldu ve listemden bir kitap daha eksildi. 


Sanırım okumaya başlayacağım yeni kitabım kitaplığımda uzun zamandır beni bekleyen Madam Bovary olacak. Listeyi tamamlamaya bir adım daha yaklıştım :)


2 yorum:

  1. Yaa çok merak ettiğim bir kitaptı. Şimdi kesin alacağım. Teşekkürler!

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Alın alın Doctor Who dizisini izlememiş olsam da kitap benim çok hoşuma gitmişti. Her öykünün başka bir yazar tarafından yazılmış olması da çok hoş. Her öykü farklı bir kitap gibim

      Sil